خانه » عکس و بیوگرافی » بیوگرافی مرتضی شریفی والیبالیست + عکس خانواده مرتضی شریفی

بیوگرافی مرتضی شریفی والیبالیست + عکس خانواده مرتضی شریفی

مرتضی شریفی و برادرش / عکسهای مرتضی شریفی بازیکن والیبال

 

پست     پشت‌خط زن

قد          190

مرتضی شریفی، متولد ششم خرداد ۱۳۷۸ در شهرستان ارومیه هستم. فرزند بزرگ خانواده بوده و یک برادر و خواهر کوچکتر از خودم دارم.

والیبال را از چه سالی آغاز کردید؟

از سال ۱۳۸۸ با شرکت در کلاس‌های آموزشی والیبال را آغاز کردم؛ اما اولین باشگاه رسمی که افتخار حضور در آن را داشت، مقاومت ارومیه بود.

والیبال کار کردن من از همان تیم مقاومت به چشم آمد و مورد توجه قرار گرفتم و با این تیم دوبار قهرمان لیگ بسیج و بهترین بازیکن این مسابقات شدم.

تاکنون با چه مربیانی کار کرده‌ای و کدامیک بیشترین تاثیر را در موفقیت شما داشته‌اند؟

مربی‌های زیادی تاکنون داشته‌ام که بر گردن من حق دارند.

تعداد این مربیان زیاد است و نمی‌خواهم نامی از آنها ببرم چون می‌ترسم بعضی‌ها را فراموش کنم و شرمنده‌شان شوم، ولی از همین جا دست همه مربی‌هایم را می‌بوسم؛ حتی آنهایی که شاید فقط یک هفته و یا یک تورنمنت افتخار شاگردیشان را داشته‌ام.

به غیر از تیم والیبال مقاومت که سکوی پرتابت بود، در چه تیم‌هایی حضور داشتید و چگونه شد که به عضویت تیم ملی درآمدید؟

از تیم مقاومت بود که به تیم ملی نوجوانان و تیم ملی والیبال ساحلی نوجوانان دعوت شدم؛ با حضور در اردوهای تیم ملی از متین ورامین برایم پیشنهاد دادند و فصل ۹۳ در خدمت جوانان و نوجوانان متین ورامین بودم. سال ۹۴ با داشتن ۱۶ سال سن به تیم شهرداری بجنورد رفتم و زیرنظر محمد وکیلی در لیگ دسته یک بازی کردم و با این تیم مقام سوم کشوری را به دست آوردیم، در حالیکه می‌توانستیم به مقام قهرمانی هم برسیم.

با پایان فصل به تیم ملی جوانان ایران، نوجوانان والیبال ساحلی و تیم ملی دانش‌آموزان ایران به طور همزمان دعوت شدم.

سال‌های گذشته که در معیت تیم‌های ارومیه نبودید، تا چه میزان نتایج تیم شهرداری ارومیه را دنبال می‌کردید؟

مگر می‌شود والیبالی و ارومیه‌ای باشی و نتایج شهرداری ارومیه را دنبال نکنی؟ حتی ورامین و بجنورد هم که بودم، پوئن به پوئن نتایج تیم شهرداری ارومیه را پیگیری می‌کردم.

اکنون که به تیم ارومیه ملحق شده‌اید آیا به عنوان کسب تجربه در تیم حاضر خواهید شد یا انگیزه برای اثبات توانایی‌های خود و حضور در ترکیب تراویسا را دارید؟

خیلی مایلم بازی کرده و خودم را نشان دهم و در کسب نتایج تیمم سهیم باشم، باید با تلاش به این مهم برسم و تنها صرف حضور در تیم نباشم.

تقریبا روزانه چند ساعت تمرین می‌کنید؟

روزانه دو جلسه تمرین مرتب دارم، چون اگر بخواهم وضعیت جسمانی‌ام را متناسب نگه دارم، باید روزانه دو جلسه تمرین داشته باشم.

سقف آرزوهایت کجاست؟

سقف آرزوهایم تیم ملی بزرگسالان و بعد لژیونر شدن است و دوست دارم بازی در لیگ‌های اروپایی را هم تجربه کنم و برای سرزمینم افتخارات ملی به ارمغان بیاورم.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

دو × چهار =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز