خانه » عکس و بیوگرافی » احمد نجفی و همسرش دریا دورگه اوكراینی روسی و فرزندانش +بیوگرافی

احمد نجفی و همسرش دریا دورگه اوكراینی روسی و فرزندانش +بیوگرافی

عکس دریا همسر اوكراینی احمد نجفی و دخترش مریم و پسرانش

سیداحمد نجفی شوشتری (زاده ۱۳۲۷ در خرمشهر) بازیگر سینما و مجری برنامه تلویزیون

وی در برنامه صندلی داغ به مجری گری پرداخت خاندان وی از شوشتر به خرمشهر کوچیدند و وی در سال ۱۳۲۷ در این شهر به دنیا آمد.

نجفی در سال ۱۳۵۲ پس از اخذ دیپلم راهی امریکا شد. وی در رشته طراحی صحنه تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان رساند.

احمد نجفی در سالی ۱۳۵۹ معاون شبکه دو سیما شد

در خانه این خانواده دوست‌داشتنی به سه زبان فارسی، روسی،  انگلیسی صحبت می‌شود كه بسیار جالب توجه است. دریا، همسر احمد نجفی بانوی دورگه اوكراینی ـ  روسی است و فرزندان این خانواده همگی چهره‌ و قد و قامتی شبیه به مردمان نژاد روس دارند. همه اعضای خانواده خوشرو و مهربان هستند

احمد نجفی: ما حدود 19 سال است با هم ازدواج كرده‌ایم و خدا را شكر ارتباط خوبی داریم. مثل همه زن و شوهرها با هم حرف می‌زنیم و گاهی بحث می‌كنیم ولی خوشبختانه خانه‌ای آرام داریم. همسرم مادری بسیار خوب است و همیشه در حال رسیدگی به بچه‌ها و وضعیت تحصیلی‌شان و. . . است. من مرتب به سفرهای كاری می‌روم و اگر تهران باشم هم معمولا سرگرم كار هستم ولی سعی می‌كنم در رسیدگی به وضعیت بچه‌ها تا جایی كه بتوانم به دریا كمك كنم. همسر بسیار خوبی دارم و از این بابت احساس شادی و خوشبختی می‌كنم.

دریا: البته ما 20 سال است با هم ازدواج كرده‌ایم. من فكر می‌كنم این 20 سال زندگی مشترك ما خیلی زود گذشت و همان‌طور كه شوهرم اشاره كردند همراه با رضایت بوده است. ابتدای ورودم به ایران برایم همه‌چیز تازه بود و خیلی سخت گذشت. من از همه‌چیز می‌ترسیدم حتی از صدای فروشنده‌ها.

احمد نجفی: منظورشان فروشنده‌های وانت‌دار است كه با بلندگو در كوچه و خیابان فریاد می‌زنند. دریا فكر می‌كرد اینها اعلام می‌كنند خارجی‌ها باید از ایران بروند. (می‌خندد)

دریا: زبان فارسی بلد نبودم و از همه‌چیز می‌ترسیدم اما كم‌كم كه با زبان فارسی و فرهنگ ایران آشنا شدم خیالم راحت شد و حالا بهم خوش می‌گذرد. (می‌خندد)

در خانه به زبان‌های فارسی، روسی و انگلیسی حرف می‌زنیم

دریا: من نیمه روس و نیمه اوكراینی هستم و از ابتدا با زبان مادری‌ام با بچه‌ها صحبت كردم. بچه‌هایم تسلط كامل به زبان روسی دارند و در خانه هم معمولا به این زبان و البته فارسی صحبت می‌كنیم. من خیلی زبان مادری‌ام را دوست دارم و علاقه‌مند بودم بچه‌ها نیز به این زبان با من حرف بزنند.

احمد نجفی: من هم دیگر در این سال‌ها با زبان روسی آشنا شده‌ام و به‌خوبی می‌فهمم ولی بچه‌ها مرا در حرف زدن به این زبان تنبل كرده‌اند تا می‌خواهم چیزی به روسی بگویم بچه‌ها جمله‌هایم را تكمیل می‌كنند؛ به همین خاطر حرف زدنم به زبان روسی همیشه با مكمل همراه بوده است. (می‌خندد)

اسم فرزندان‌مان بین‌المللی است

دریا: نام بچه‌ها را طوری انتخاب كرده‌ایم كه بین‌المللی باشند و هم در كشور من و هم در ایران نام‌هایی آشنا محسوب شوند. اسم دخترم مریم همان ماریاست. یان هم یك نام روسی است و ما نام شایان را برای پسر كوچكم انتخاب كردیم كه در هر دو كشور اسمی متداول است و اسم پسر بزرگم هم دانیال است که این اسم هم در هر دو كشور وجود دارد.

احمد نجفی: سعی كردیم اسم بچه‌ها هم در هر دو كشور معنا داشته باشند و هم به سید بودن‌شان بخورد؛ مثلا نمی‌شد اسم‌شان را بگذاریم سید داستایوفسكی. (می‌خندد) به همین خاطر روی پیدا كردن اسامی خیلی دقت كردیم. توجه داشتیم اسم‌ها زیبا، خوش‌آهنگ و خوش‌معنا باشند و به سید بودن بچه‌ها بخورند و همچنین اقوام همسرم بتوانند اسم آنها را  راحت تلفظ كنند. اسم هر سه فرزندمان را با هم انتخاب كردیم و در انتخاب‌شان مشاركت داشتیم.

 

فیلم‌های سینمایی 

 1. من یک ایرانی‌ام (۱۳۹۳)
 2. پایان‌نامه
 3. دوازده صندلی (۱۳۹۰)
 4. فیتیله و ماه پیشونی (۱۳۹۰)
 5. خاک و آتش (۱۳۸۹)
 6. شور شیرین (۱۳۸۸)
 7. یک مرد، یک شهر (۱۳۸۶)
 8. مسیح (۱۳۸۴)
 9. بشارت منجی (۱۳۸۳)
 10. شوریده
 11. گرداب
 12. هشت‌پا
 13. سگ‌کشی
 14. صدای سخن عشق (۱۳۷۹)
 15. سایه روشن
 16. هتل کارتن
 17. کمکم کن
 18. بالاتر از خطر (۱۳۷۵)
 19. توفان شن (۱۳۷۵)
 20. آخرین بندر (۱۳۷۳)
 21. خط آتش (۱۳۷۳)
 22. پناهنده (۱۳۷۲)
 23. تاواریش (۱۳۷۲)
 24. برخورد (۱۳۷۰)
 25. تجارت
 26. گروهبان (۱۳۶۹)
 27. دندان مار (۱۳۶۸)
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

یازده + شانزده =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز