خانه » گالری عکس » ملینا آلیسا بازیگر نقش زن خارجی کلمنته در فیلم مصادره / عکس

ملینا آلیسا بازیگر نقش زن خارجی کلمنته در فیلم مصادره / عکس

عکس بازیگران فیلم مصادره / عکس بازیگر زن فیلم مصادره

مصادره نخستین فیلم مهران احمدی در مقام کارگردانی است، نویسندگی علی فرقانی و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی محصول سال ۱۳۹۶ است. «مصادره» یک کمدی قصه‌گو است. این فیلم از دهه ۵۰ آغاز می‌شود و داستان یک ساواکی با بازی رضا عطاران است که درگیر ماجراهایی می‌شود.

بازیگران رضا عطاران

هومن سیدی

بابک حمیدیان

مزدک میرعابدینی

میرطاهر مظلومی

ملینا آلیسا

هادی کاظمی

مهران احمدی

ناصر طهماسب

امیرصدرا دقانی

هارمیک سوقومونیان

 

داستان فیلم

اسماعیل یارجانلو (رضا عطاران) با دوستش جلال خاوندی (بابک حمیدیان) هر شب به کافه می‌روند غذا می‌خورند، مشروب می‌نوشند و موسیقی زنده تماشا می‌کنند و در خلال گفتگوی این دو متوجه خواهیم شد که خاوندی گرایشات چپ کمونیستی بسیار غلیظی دارد. دقیقا موقعیتی شبیه فیلم «صد سال به این سال‌ها» به صورت کمدی در فیلم ترسیم می‌شود. وضعیت از زیست مردم قبل از انقلاب ۵۷ نمایش داده می‌شود که  اغلب مردم مشغول عشق و حال خودشان هستند و انقلاب که شد بساط حال و حول آدم‌هایی از جنس خاوندی و یارجانلود برچیده شد. در یکی از این شب‌ها یارجانلو بلیط مسابقه اعانه ملی یا همان لاتاری را می‌خرد و مبلغ هنگفتی برنده می‌شود وبا همین پول در منطقه عباس آباد زمین بزرگی را می‌خرد.

 

از سوی دیگر، یک گروه موسیقی آمریکایی در کاباره طلایی که اشاره به کوچینی و میامی در قبل از انقلاب است در این مکان هر شب برنامه اجرا می‌کنند و یارجانلو عاشق همسر خواننده گروه رودریگوئز (مزدک میرعادینی) می‌شود و رقیب را از میدان به در می‌کند و با کلمنته (ملینا آلیسا) ازدواج می‌کند و در بهمن ۱۳۵۷ از او صاحب فرزندی می شود و نام پدرش ذکریا را برای فرزندش انتخاب می‌کند. یارجانلو که تعمدا طراحی مشنگ‌واری دارد ، کارمند ساواک است و  در کشاکش انقلاب ۵۷ درک نمی‌کند چه موقعیت عجیبی داشته است. یکی دو ماه پس از انقلاب وقتی تلویزیون اعلام می‌کند که کارمندان دولت باید سر کارشان بازگردانند یارجانلوی مشنگ در اداره ساواک حاضر و توسط نیروهای انقلابی دستگیر می‌شود. هر چقدر اصرار می‌کند که من مامور خرید بودم، فایده ندارد و کارش به اعترافات تلویزیونی و محاکمه می‌کشد. حتی در صحنه‌ای قبل از نمایش وقایع انقلاب می‌بینیم که یارجانلو به سراغ شکنجه‌گران ساواک می‌رود و از آنها می‌خواهد دست از این کار بکشند و به صورت تعمدی و مشنگ‌وار (ابزورد) وجوه مثبت این شخصیت نمایش داده می شود.

 

پس از اینکه پرونده یارجانلو آماده و تکمیل شده است جلال خاوندی که به انقلابیون پیوسته و از عالی‌رتبگان محسوب می‌شود به سراغ اسماعیل یارجانلو می‌رود و او را آزاد می‌کند و یارجانلو بابت اموال و زمین‌هایش به خاوندی وکالت می‌دهد. خاوندی به اسماعیل توصیه می‌کند از کشور خارج شود و به آمریکا برود. چون کلمنته همسر اسماعیل آمریکایی – اسپانیایی تبار است، آنها موفق می‌شوند به آمریکا بروند.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

16 − 15 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز